Sendikal Birlik’ten Ağbaba ve Canpolat’a teşekkür

Sendikal Birlik İstanbul Grubu Adına Hasan Bektaş, CHP Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba ve İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’a teşekkür etti.

Bektaş’ın yazılı olarak yaptığı teşekkür açıklaması şöyle:

“Ülkemiz siyasi hayatında çok önemli yeri olan ve ülkemizin muasır medeniyetler mertebesine erişmesinde şüphesiz en büyük paya sahip Cumhuriyet Halk Partisi, Gazi Mustafa Kemal’in Türkiye Cumhuriyeti siyasi hayatına kazandırdığı en büyük armağandır. Partimiz kurulduğu günden beri çağdaşlaşmanın ve adaletin sürekli temsilcisi olmuştur. CHP diğer yandan da Sosyal Demokrat anlayışı nedeniyle hak/hukuk ve emek alanında da ülkemiz emek mücadelesinde bizlerin en büyük destekçisidir.

Sayın başkan bizler aralarında eğitim, sağlık, ulaşım, büro ve yerel yönetim iş kollarında KESK’e bağlı sendikalarda örgütlü kamu çalışanıyız. Bizler aynı zamanda KESK’te sosyal demokrat düşünceye sahip ve bu düşünceyi savunan kendini bu anlamda SENDİKAL BİRLİK grubu olarak tanımlayan bir topluluğuz. Ülkemiz kamu çalışanları mücadelesinde 28 yıldan beridir var olan bizler emek mücadelesinin siyasi ayağında CHP’yi görmekteyiz. İstanbul Sendikal Birlik olarak göreve geldiğinizden beridir partinin emek alının da yaptığı faaliyetler takdire şayandır. Parti Genel Merkezinde CHP Genel Başkan yardımcısı Sayın Veli Ağbaba’nın Emek Bürolarının faaliyetlerini gözle görünür şekilde artırması bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Bu başarılı çalışma, emeğin başkenti İstanbul’da da sizlerin ve Emek Bürosu temsilcisi Sayın İsmail Polat tarafından da aynı kararlılıkla sürdürülmüştür.

Emek hareketine ilimiz İstanbul’da verdiğiniz destek bizlerin emek alanında daha da büyümesine ve sendikal bilincin artmasına neden olmuştur.

Sendikal mücadelemizde bizlere verdiğiniz cesaret ve desteğinizden dolayı başta CHP İstanbul İl Başkanı olarak sizlere ve Emek Bürosu sorumlusu İl Başkan Yardımcınız Sayın İsmail Polat’a İstanbul Sendikal Birlik Grubu adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”

Sendikal Birlik İstanbul Grubu Adına
Hasan BektaşYeni Soluk
YUKARI