• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

Abdülkadir Selvi, Genelkurmay imamı olduğu iddia edilen Adil Öksüz’ün hala Türkiye’de olduğu ve devlet içinde bir “yapı” ya da güçlü bir istihbarat servisi tarafından saklandığının düşünüldüğünü yazdı.

Dünkü yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adil Öksüz neden serbest bırakıldı, bir bilgimiz var ama açıklayamıyorum” sözlerinin perde arkasını anlatan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi bugün de Adil Öksüz’ün yurtdışına çıkmadığının düşünüldüğünü yazdı.

Öksüz’ün devlet içinde bir yapı ya da güçlü bir istihbarat servisi tarafından saklandığının düşünüldüğünü belirten Selvi, Öksüz’ün yakalanması durumunda “çok güçlü” bir tanık olacağını ifade etti.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Adil Öksüz tartışması giderek gizemli bir hal alıyor. Şimdiden istihbarat savaşına dönmüş durumda. Başarısız darbe girişiminin ardından onca general, ordu komutanı varken bir elin devreye girip Adil Öksüz’le ilgili delilleri yok etmesinin, üç ayrı tutanak tutulup, gözaltında telefon konuşmaları yapmasının sağlanmasının bir anlamı olsa gerek. O anlam şu; Adil Öksüz FETÖ’cü darbe girişimin kilit isimlerinden biri.

Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri imamlığından sonra, ‘asker imamı’ olarak FETÖ’cü yapılanmanın Genelkurmay Başkanı. Darbeden önce Fetullah Gülen’le görüşüp darbeden bir gün önce Türkiye’ye dönen en son ‘imam’. Darbe planının Gülen tarafından onaylandığı ve darbenin 16 Temmuz saat 03.00’te başlaması talimatını veren kimse. Adil Öksüz’ün vereceği bilgilerle Fetullah Gülen’in 15 Temmuz darbe girişimin talimatını veren kişi ve lideri olduğuna dair çok güçlü bir tanıklık ortaya çıkacak. Darbenin ne zamandan beri planlandığı ve başarısız olması halinde FETÖ’nün yeni planlarının ne olduğunu da öğrenme imkânı doğacak. Tabii konuşursa!

ÖKSÜZ’ÜN YARDIMCISI KONUŞMUYOR

Adil Öksüz’ün yardımcısı Anafartalar Koleji sahibi Hakan Çiçek iki kez sorgulandığı halde konuşmuyor. Peki Adil Öksüz hâlâ Türkiye’de mi? ‘Adil Öksüz’ü Akıncı Üssü’nden tereyağından kıl çeker gibi kurtaran irade onu neden Türkiye’de tutsun?’ diye düşünenler de var. Adil Öksüz şimdiye kadar çoktan yurtdışına çıkarılmıştır diye iddialı konuşanlara da tanığım. Ama genel eğilim Adil Öksüz’ün hâlâ Türkiye’de olduğu yönünde. Devlet içinde bir yapı ya da güçlü bir istihbarat servisinin desteği olmadan şimdiye kadar saklanamayacağı düşünülüyor.

Selvi’nin yazısının tamamını okumak için TIKLAYINIZYeni Soluk
YUKARI