CHP’de günün en çok konuşulan haberi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda CHP’nin İstanbul’daki il ve ilçe kongreleri durdurması oldu.

CHP İl Başkanlığı ve ilçe başkanlıklarını gönderilen yazıyla 3 Şubat’ta başlatılan kongreler sürecinin durdurulduğu belirtildi.

Yeni Soluk, CHP İstanbul İl Örgütü’nün nabzını Şişhane’deki CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan tuttu. Verilen karara kırgın olduklarını söyleyen CHP’liler, “Geçmişten gelen anti demokratik davranışlarla kendilerini var etmeye çalışan, partinin geleceğinden çok kendi istikballerinin düşünen birkaç kişinin; Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na verdikleri yanlış bilgiler maalesef İstanbul’da örgütün iradesinin yok sayılmasına yol açmaktadır” yorumunda bulundu.

CHP İstanbul İl Örgütünün emekçi üyeleri; CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın ‘gerek varoşlarda, gerek gecekondu mahallelerinde, gerekse Diyarbakır’da yaptığı çalışmalarla’ CHP’ye ivme kazandırdığını savundu.

Yeni Soluk Yayın Kurulu Başkanı Hasan Hınıslı’nın CHP İstanbul İl Başkanlığı binasındaki gözlemlerine dayanan haberi şöyle:

2 Aralık Cumartesi günü öğlen saatlerinde aldığım bir telefonla soluğu apar topar CHP İstanbul İl Örgütü’nün Şişhane’deki binasında aldım. Buradaki parti emekçisi üyelerle görüştüm. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda CHP’nin İstanbul’daki il ve ilçe kongrelerinin durdurulmasın hakkındaki fikirlerini aldım. CHP İstanbul emekçilerinin bu karar doğrultusunda kırgın olduklarını ve İl Başkanlarını hararetle savunduklarına şahit oldum.

İsmini yazmamamızı isteyen bir ilçe başkanı,  “İstanbul’da 958 mahallede sandık koyarak, demokratik bir şekilde delegasyonunu oluşturan CHP İstanbul İl Yönetimi, İl Başkanı Cemal Canpolat başkanlığında bir ilke imza atmıştır. Seçim sürecinde bütün demokratik kurallar işletilmiş olup, yalnızca 3 mahallede tüzüğe aykırı nedenlerden dolayı oluşan delegasyon mecburen iptal edilmiştir.

Bu durumu hazmedemeyen geçmişten gelen anti demokratik davranışlarla kendilerini var etmeye çalışan, partinin geleceğinden çok kendi istikballerinin düşünen birkaç kişinin; Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na verdikleri yanlış bilgiler maalesef İstanbul’da örgütün iradesinin yok sayılmasına yol açmaktadır.

Göreve geldiği günden bu yana Cemal Canpolat ve yönetimi gözlemlediğimiz ve kamuoyundan aldığımız bilgiler neticesinde, halka dokunan, örgütle bütünleşen bir anlayışla İstanbul’u yönetmeye gayret etmiştir.

Bir bölümüne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı 200 civarında İstanbul etkinlikleri, halk buluşmaları oldukça başarılı geçmiş, CHP’nin referandumdan başarıyla çıkmasına katkıda bulunmuştur.

Göreve geldiği günden bu yana durmak bilmeyen Cemal Canpolat; gerek varoşlarda, gerek gecekondu mahallelerinde, gerekse Diyarbakır’da yaptığı çalışmalarla partiye ivme kazandırmış, işte CHP böyle olmalı, beklenen CHP bu dedirtmiştir.

CHP İstanbul’daki il ve ilçe kongreleri durdurulması sürecin nereye varacağını hep birlikte izleyip göreceğiz” ifadelerini kullandı.“Seçimle gelen Canpolat, hangi yöntemlerle indirilmeye çalışılıyor?” için 1 Yorum

  1. hüseyin koç dediki : Cevapla

    Uymuş, uydurulmuş, benzemiş, benzerleştirilmiş tarikat cemaatlere. Esinlenmiş “Maşallah, İnşallah” geleneğinden. “kula kulluk” yapmanın imanın gereği olduğunu kabullenmiş bir il başkanı. İlçe başkanları Avukat’lara il yöneticilerine, ağır ağabeylere dayamış sırtını, belediye meclis üyesi, eski yönetici, yerel gazeteci, halkın geleceği için çalışan kim varsa, kim yaptığı yanlışını yazar ve bildiğini söylerse ihraç istemiyle veriyor disipline. Ne söylerseler il başkanı ve yönetimi inanıyor.

Yeni Soluk
YUKARI