Ayten Turan

Kalemin Gölgesi

aytenturan@yenisoluk.com

Şaka gibiyiz, ne zaman sosyal ağları açsam ah, kocişimle şuradayız, buradayız diye paylaşım yapan, bir iki aylık tazecik gelinleri görür oldum.

Dediğim gibi bir kociş muhabbeti var, değmeyin gitsin.

Bu taze gelinlerde bir yıl sonra o kocişleri unutup bebişlerinin, boy boy alt değiştirmeden, emzirmeye kadar olan süreci paylaşırlar o ara kocişler ne olur? Pek kestiremesem de, yedek malzeme gibi ihtiyaç anında kullanmak için, kenarda falan bekletirler diye düşünüyorum.

Başta da dediğim gibi şaka gibiyiz, gerçekten buldum delisi olup, kociş bulamayanlara nispet gibi paylaşımlar hiç etik değil bence.

Taze gelinler…

Olan var, olmayan var ayıp ama yaptığınız, öyle kocişleri milletin gözüne ne

Sokuyorsunuz? Allah esirgesin ya o kocişlerinize nazar değerse, ne yaparsınız?

İnanın yazarken kendim bu kelimeden tiksimdim, nedir bu kociş muhabbeti ya?

Elbette ki eşlerinizle iyi olmanız, mutluluk tablosu çizmeniz, çok güzel ama inanın hiç samimi görünmüyorsunuz.

Yaşadığımız dönemde her şey o kadar sahteleşti ki, bazen o kocişim diye paylaşım yapan yeni gelinlerin resimlerini büyütüyorum.

Niye mi? Gözlerini görmek için.

Çünkü gözler asla yalan söylemez, birçok kadının o kocişim diyip rol kesen hanımların gözlerinde hüzün var.

Sizin eşlerinizi sanal ortamlarda, kocişim diye paylaşmanız, ne bileyim neredeyse yatak odanızın resmini sanal ortamda paylaşıp kocişimle uykumuz geldi, gibi akla zarar paylaşımlarınız, sadece bir kadın olarak sizleri küçültüyor, diğer kadınları da kıskandırmak yerine tiksindiriyordur.

Bence her insanın hayatında mahremiyet olmalı, giz olmalı, insanlar merak etmeli, işte o zaman çevrenizdekileri kendinize imrendirirsiniz, yoksa böyle ulu orta muhabbetler kocişlerinizle aranıza kocaman ulaşılmaz duvarlar örer.

Aradan biraz zaman geçti mi, bebişlerin oldu mu, hani, o cicim aylarınız var ya, zulüm ayına döner.

Yeni evli genç hanımlar, sizler gerçekten şanslısınız, severek görerek evleniyorsunuz, eski çağda kadınların yaşadıkları zulmü bir düşünün ama diğer taraftan da o dönemlerdi ki evliklerin ne kadar saygılı ve ömürlük olduğuna da bakın.

Bu günkü sevgiler saman alevi gibi ve evlilikler, kuşun kanadından düşen bir tüy gibi öyle basit öylesine her şey ortadaki artık hiç bir şeyin inandırıcılığı kalmıyor.

Öncelikle kendinize samimi olun, eşinize saygılı olun, aşktan sevgiden daha önemli olan şey çiftlerin birbirine olan saygısıdır.

Herkes sanal ortamda ki kendi sayfalarında istediği paylaşımı yapabilir, saygı çerçevesin de olduktan sonra, hiç kimse buna eleştiri yapamaz ama dediğim gibi sizlerin en mahreminizde kimseyi ilgilendirmez onun için kocişlerinizle dört duvar arasında yaşamayı öğrenmelisiniz yoksa çıkar benim gibi biri sizlerle kafa bulur.

Hep bana da yazık böyle tiksinerek bir yazı yazıyorum yazık ama bana yani, köcişlerinizle, mutlu olun ama biraz öte durun.

 

Yeni Soluk
YUKARI