• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

Ayten Turan

Kalemin Gölgesi

aytenturan@yenisoluk.com

Bazı kadınlar biliriz güzel, alımlı, güçlü kocaman dünyaları vardır, herkes ama herkes bu kadınların yerinde olmak ister.
Öyle mutluluk tablosu çizerler ki, bazen kendileri bile bu tablonun, gerçekçiliğine inanırlar.
Aslında bu tür kadınların içinde fırtınalar kopar, öyle böyle değil büyük fırtınalar, kendilerini anlatamaz, dert yanamazlar, canları yansa da kimseye söyleyemezler, çünkü bu kadınlar toplumda bir yer yapmış, çocuk ruhlarına rağmen güçlü olan bu gücü çok zor elde eden kadınlar olmuşlardır.
Bu böyle olunca içlerindeki kopan fırtınaları da kimselere açamazlar.
Böyle kadınları anlamak öyle kolaydır ki,
Bu kadınlar her zaman görüntülerini sergilemeyi severler oda yetmez yerli yersiz kahkahalar atar aniden hüzünlenebilirler.
Kendilerini ne kadar gizlemeye çalışsalar da mimikleri, derin bakışları ve manasız atılan gülücükleri kendilerini ele verir.
Bu kadınlar, hayatları boyunca tam anlamıyla sevmemiş, aşkı tatmamışlardır, birçoğu da cinselliği dahi sadece görev olarak görmüş, kendileri için yaşamamışlardır.
Kendilerini sürekli över, yaşadığı hayatı sergilerken dört dörtlük bir hayat yaşıyor izlenimi verirler.
Bu Kadınlar, hayatı tam anlamıyla yaşayamadan kendilerine verilen ömür denen serveti başkalarına rol yaparak geçirirler.
Ne kötü aslında bunun farkına varmadan başkaları için yaşamak çok ama çok kötü.
Biz kadınlar bedenen zayıf görünsek de aslında hepimiz ruhunda yaşattığı bir güç var, sadece biz bu gücün farkında değiliz.
Biraz rahat bırakmak lazım kendimizi, gevşemek lazım, dediğim gibi hayat bize verilen en büyük servet.
Tamam, güçlü olalım ama ağlamak istiyorsak da ağlayalım, aşkı sevgiyi hakkıyla yaşayalım, kimse kendinizi durdurduğunuz için size madalya takmayacak buna inanın.
Yaşadığımız toplumda kadın olmak gerçekten çok zor, sağlam durabilmek birilerine güvenebilmek ama bu kadar zorluğun içinde nefeste almak lazım, hayatın ne kadar hızlı geçtiğinin de farkına varmak lazım.
Asla unutmayın, yapmacık tavırlar bir gün sizi ele verir.
Doğal olun, yaşayın, nefes alın, derdinizi dinleyecek bir dost bulun, sizi yarı yolda bırakmayacak bir arkadaş ve muhakkak aşkı tadın.
Bir yol çizin kendinize, güç para iş olarak değil, çizdiğiniz yol sizin sevdiğiniz bir yol olsun, size özel bir hayal, ulaşmak istediğiniz gerçek bir kahkaha sebebiniz olsun.
Manasız kahkahalar atmayın birilerine yaranacağım diye güç gösterisi de yapmayın çünkü bu Dünya’da kimseye yaranamazsınız.
Asla unutmayın en değerli olan şey sizin bedeniniz ve ruhunuzdur iki olgunuzu tam anlamıyla kendiniz için yaşayın.
Güçlü ve mutlu kadını oynamayın belki birileri başta da dediğim gibi sizi takdir eder yerinizde olmak ister böyle davranarak çevrenizdekileri kandırabilirsiniz.
Ya kendi ruhunuz, bedeniniz ne kadar direnebilir bu yalanlara, onun için elinizden geldiği kadar şımarın, çocuksu davranın, hatalar yapın bırakın birileri de sevmesin sizi siz kendinizi sevin.
Bırakın kendinizi rahatlayın.
Arada sıra dışı olun,
Şaşırtın insanları,
Sizden beklenmeyeni yapın,
Kahkahalarınız bile anlam taşısın,
Bakışların dolu dolu olsun yani kadınlar kendiniz için yaşayın bırakın gücü bırakın saltanatı.
Sizin ömrünüz size verilen en büyük servetiniz.
Kıymetini bilin sevin ve sevilin.

Yeni Soluk
YUKARI
Assign a menu in the Left Menu options.