• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

İzmir Alaçatı’da Adana Demirspor eski başkanı Selahaddin Aydoğdu ile kavgası gündem olan Fatih Terim’in, Milli Takım’dan istifa etmesinin ardından teknik direktör Mustafa Denizli değerlendirmede bulunuyor. İstifa sonrası boşalan Türkiye Futbol Direktör’lük yeriyle ilgili “Milli Takım’dan teklif alsanız cevabınız ne olur?” sorusuna “Bunu teklif gelirse konuşuruz” diye cevap verdi.

CNN Türk‘e konuşan Mustafa Denizli’nin açıklamaların başlıklar şöyle:

“Milli takımdan şu ana kadar teklif gelmedi. Karışık bir dönem. (Teklif gelirse) Bu soruya vereceğim yanıtlar polemiğe neden olur. Gelirse cevap veririm.

Böyle şeyler yaşanır. Önemli olan bunların içeride kalması. Birkaç konu kamuoyuyla çok fazla paylaşıldı. Bu da yara açtı.

Fatih Terim benim çok eski ve yakın arkadaşım. Terim’in zaman zaman patlamaları oluyor. Hepimiz için geçerli. Kimi içe patlar kime dışa patlar.

Fatih Terim’e yapılanlar biraz abartılı.

Arda da bir hata yaptı. Futbolda bazen üç maymunu oynamak gerekir.

Eskişehir’de son maçta şampiyonluğu kaçırmamız hayatımdaki en kötü olaylardan biri.

Avrupa Şampiyonası’nda Milli takımın Portekiz maçnıda kırmızı kart nedeniyle final yolundan dönmemiz en büyük hayal kırıklıklarından biriydi.

Futbolcular hakemle münakaşa yaşamamalı.

Bizdeki algı kazandığın zaman her şey doğru yönünde. Nasıl yaparsan yap ama kazan. Skor üzerine gittiğin zaman mutlu olma şansın yok. İran böyle değil mesela.

Ölmeye ölmeye geldik tezahüratını sevmiyorum. Ölmeye gelme, sevmeye gel.”

Arda Turan, Çin’den teklif aldı. Çok ciddi bir rakam. O para her şeyi değiştirir. Barcelona’dan aldığı paranın 2 katından fazla. Gitme dedim. Burak’ın da gitmesini istemedim. Çin futbol ülkesi değil.”Yeni Soluk
YUKARI