• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

CHP’de genel başkanlık adaylığını açıklayan ilk isim olan Muharrem İnce, CHP’de en büyük sorunun büyük bir özgüven eksikliği olduğunu ileri sürdü.

CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan tarafından hazırlanan Tarafsız Bölge programının konuğu olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP’nin en büyük sorununun ‘özgüven’ olduğunu söyledi.

Sözcü’nün haberine göre, “Şu özgüven meselesini bir çözmemiz lazım. Özgüven; Türkiye’de CHP’nin en büyük problemlerinden birisidir. Biz zaten yüzde 25’iz. Bakın RTE, marjinal bir siyasi görüşün temsilcisiydi. Yüzde 10’lardaydı… Geldi, ikna etti bu milleti, yüzde 50 yaptı. Biz 26’yız biz niye 66 yapmayalım?” diyen İnce, “Niye kendimize güvenmiyoruz. Ben ikna edebileceğimizi inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Ahmet Hakan’ın özgüven eksikliğinin neyden kaynaklandığına ilişkin sorusuna ise İnce, “Ben bu partinin bir üyesiyim. Ben TV kanalında Genel Başkanı yerden yere vuran bir açıklama yapmam. Bu Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili değil, hepimizle ilgili. ‘Biz zaten yüzde 26’yız. Yapsak yapsak yüzde 30 yaparız’ bizim bu algıyı değiştirmemiz lazım” dedi.“Muharrem İnce, CHP’nin en büyük sorununu açıkladı” için 1 Yorum

  1. Ahmet kaya dediki : Cevapla

    Aslında öz güvenden ziyade,erdoğan 2002 lerde başa gelirken.Türkiye sıkıntılı bir süreçten geçiyordu,Hatırlayın.Sanki türkiyede adam kalmadıda kemal dervişi ithal ettik ki inkar etmemek gerekir.ekonomiyi ayağa kaldırırken.Erdoğan başa geldi dolayısıyla,canlanan ekonomi sanki erdoğan canlandırdı imacı doğdu,arkasında sağlıktaki aşamalar.sakat dul ve yaşlılara bağlanan maaşlarla halkın büyük bir bölümünü kendisine bağladı.Yükseliş bundan ibarettir.

Yeni Soluk
YUKARI
Assign a menu in the Left Menu options.