Hasan Hınıslı

Tükenmez Kalem

hasanhinisli@gmail.com

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında zaman geldi negatif, zaman geldi pozitif yazılarımız oldu.

Kılıçdaroğlu’nun siyasi terbiyesine, devlet adamlığına, dürüstlüğüne, harama ve haksızlığa olan tepkisine, ailesinin bugüne kadar gördüğümüz siyasetçi aile profiline nazaran oldukça üst seviyede olan insanlığına ve bir o kadar da alçak gönüllülüklerine saygı duyarak ‘liderlik’ konusunda verdik veriştirdik. Ta ki, Adalet yürüyüşüne kadar.

Evet, Adalet Yürüyüşü siyasete yeni bir lider kazandırdı. Kılıçdaroğlu liderliğe geçişi burada rölantide bırakırsa çok kısa bir süre sonra Adalet Yürüyüşü unutulacaktır ki şimdiden soğutma çalışmalarına çeşitli kollardan başlanıldı bile.

Kılıçdaroğlu, CHP’yi iktidara taşımak istiyorsa; kesinlikle ve kesinlikle delege ağalarının hakim olduğu bu kof örgütten mutlak suretle kurtulmalıdır.

Adalet Yürüyüşünde sadece oda bazıları sadece üç beş fotoğraf vermek için gelen delege baronları şuan demokrasiye sığınarak demokrasicilik oynamaya başladılar bile.

Acaba, Kılıçdaroğlu bu demokrasicilik oynayan, Adalet Yürüyüşüne ise fotoğraf vermeye gelen ya da hiç gelmeyen birçok kişinin şuanda ilçelerde delege listesini yazdığını biliyor mu?

Kılıçdaroğlu bu oyunun farkına varmalı.

Kılıçdaroğlu bu oyunu bozmalı.

Kılıçdaroğlu müteahhit-taşeron işbirliği ile çeşitli ilçelerde belediyelerden beslenen bu delege baronları partinin kapısından dahi sokmamalı.

Bunları ‘nasıl ayırt edecek’ derseniz!

Çok kolay diyeceğim. 1992 yılından beri örgütte adları akçeli işlerle anılan, sürekli tartışılan isimleri kapının önüne koysun, inanın sorunun yarısı çözülür.

Hemen peşinden aktif-pasif üyeliği emeğe dayalı hale getirsin, ilçe merkezlerinde laklak edipte siyaset yaptığını sanan cambazlar kendiliğinden uzaklaşırlar. Çünkü onlar kendileri çalışmayıp kendi iç yüzleri öğrenilene kadar sürekli yeni yüzleri siyasete süren, tanındıktan sonra başka yeni yüzler ile yol alan siyaset simsarlarıdır…

Kılıçdaroğlu, önümüzdeki kurultayı muhakkak çok iyi ve yerinde izlemeli.

Parti müfettişleri oluşturup tabandan tavana kadar kontrol etmeli.

Aksi halde kontrolü sağlayamaz. Delege baronlarının oluşturduğu çeşitli hiziplere bağlı bir kurultay delegesi karşısına çıkar.

Bu delege de anlık düşünen tiplerden oluşur ve memleketi partiyi değil, bağlı olduğu hizbe ya da delege baronuna ‘nasıl makam sağlarım’ pazarlığının peşinde olacaktır.

Kılıçdaroğlu bu kurultayları sanırım birkaç kez yaşadı en azından bizim kadar oda düşünüyordur diye tahmin ediyoruz…

Sahi ya Beşiktaş’ta neler oluyor?

Beşiktaş’ın o meşhur tartışmalarla gündemden düşmeyen Mustafa Sarıgül’ün CHP’ye hediye ettiği Hazinedar başkanı, kaçıncı olduğunu bilmediğim için bazen 14. Murat dediğim Murat Hazinedar bu kez de emlak vergisindeki fahiş zam ile gündeme geldi. Zaten bu şahıs işçilerin direnişiyle,  kendine yaptığı köşküyle, ilçe örgütünü kendi bünyesine geçirmesiyle, muhtarlarıyla, umresiyle, meclis üyeleriyle, sipahisiyle süvarisiyle daha birçok gerekçeyle hep gündem de değil miydi?

Beşiktaş ta artık herkes kiracı

Emlak vergilerini 12 ye böldüğümüzde artık Beşiktaş ta oturan herkes kira öder durumda. Beşiktaş’ın Bebek, Etiler, Levent gibi zenginlerin yaşadığı semtlerinin yanı sıra Beşiktaş ilçesinin özünü oluşturan, Fulya ve civarı, Ortaköy ve civarı ve daha birçok mahalle yerleşik ilçe sakinleriyle tıka basa dolu yerlerdir. Buralarda orta gelirli ve emekliler yoğundur.

Beşiktaş’ın Hazinedar başkanı muhtemelen emeklilere ve orta gelirli Beşiktaş sakinlerine “burası zengin semti, sizin ne işiniz var buralarda, paranız kadar yaşayın kardeşim, gidin fakir semtlerine” diyen bir pozisyon alarak CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışının çok dışında kalmıştır…

Kılıçdaroğlu Hazinedar tipindeki vurdumduymaz, “ben yaptım oldu” diyen sosyal belediyecilikten nasibini almamış, vaz geçtim sol ahlaktan, sağcı kültürden dahi nasiplenmemiş bu tip belediye başkanlarını önümüzdeki seçimde bırakın aday olmayı, dosya almak için dahi genel merkezin kapısından sokmamalı diye düşünüyorum!

 

“Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü ve Sarıgül’ün hediyesi Hazinedar Başkan!” için 3 Yorum

  1. İrfan Tansel dediki : Cevapla

    Hasan Bey ne yaparsanız yapın, ne yazarsanız yazını CHP örgütüne yaranamazsınız. Çünkü CHP’de kendini solcu sanan faşistler, solcu sanan sağcılar hatta hatta sola küfür ettiği halde kendine solcu diyenler oldukça işiniz çok zor.

  2. İsmet dediki : Cevapla

    Hasan bey sizin bu kadar aymaz olabileceğinizi düşünmemiştim.

  3. FIRAT AYKUT dediki : Cevapla

    Sn. KEMAL KILIÇDAROĞLU’ nun elini tutan mı var ?

Yeni Soluk
YUKARI