İzmir CHP’de Deniz Yücel dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı Olağan Kongresi, Celal Atik Spor Salonunda gerçekleştirildi. Mevcut il başkanı Asuman Ali Güven’in aday olmadığı kongrede; Utku Gümrükçü ile Deniz Yücel başkanlık için yarıştı. 654 delegenin oy kullanma hakkına sahip olduğu kongrede; Utku Gümrükçü ile yarışan Deniz Yücel ipi göğüsleyen taraf oldu.

Deniz Yücel’in 355 oya ulaştığı seçimde Utku Gümrükçü ise 234 oyda kaldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’yla gazetecilere açıklama yapan Yücel, kongreyi kazandığı için mutlu olduğunu söyledi.

CHP’de mahalle delege seçimleri ve ilçe kongrelerinin ardından sürecin sonuna gelindi. Tüm örgüt ve delegeler İzmir’deki yeni il başkanının kim olacağına karar verdi. 355 oy alan Yücel ipi göğüsledi ve il başkanı seçildi. Utku Gümrükçü ise 234 oy aldı.
Deniz Yücel seçim sonuçları açıklanınca eşi Gönenç Bilgen Yücel ile delegeleri selamladı.

UTKU GÜMRÜKÇÜ’DEN DE FAYDALANACAĞIZ”

İl başkanı olmasının ardından açıklama yapan Deniz Yücel, “Bugün burada kimse bu seçimi kazanmadı, kimse bu seçimi kaybetmedi. Burada tek bir kazanan var o da Cumhuriyet Halk Partisi. Bizim mücadelemiz dışarıda. Biz 8 Ocak’tan itibaren cumhuriyet sevdalıları olarak birleşerek, bütünleşerek 2019 yılındaki mücadelemiz için saflarımızı sıklaştıracağız. Utku kardeşim de çok değerli, çok centilmence bir yarış sergiledi. Herkesi parti çalışmalarına dahil edeceğiz. Utku kardeşim de çok başarılı bir arkadaşım. Kendisinden de çalışmalarımızda faydalanacağız” dedi.

KOCAOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Büyük heyecana sahne olan CHP İzmir İl Kongresi Deniz Yücel’in zaferiyle sonuçlanırken, Yücel’i örgüte uzlaşı adayı olarak öneren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu seçim sonrası açıklamalarda bulundu. Kocaoğlu, “Utku Gümrükçü de bizim başarılı bir arkadaşımızdır. Aynı şekilde Deniz Yücel de. Bundan sonra yarış bitti. Hep beraber birbirimizi, örgütümüzü kucaklayacak başarıya gideceğiz ve mümkün olduğu kadar grupçuluğu, ekipçiliği, adamcılığı bu partinin gündeminden çıkartacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ‘Uzlaşı adayı’ olarak önerdiği, rakibi Utku Gümrükçü’yü büyük oy farkıyla geride bırakıp sandıktan birinci çıkan Deniz Yücel, çifte zafer yaşadı. Yücel’in mavi anahtar listesi firesiz seçildi. Oy oranları ise şu şekilde;

Ömer Berk Gönençer 393
Ulaş gül 380
Hacer Taş 377
Mertcan Malkaç 376
Leman Tunus 364
Fulya Türkelli, 353
Hande Deniz Şentürk, 350
Kadriye Mutlu,349
Sedredil Coşkuner 343,
Hasan Ali Oray, 341
Özlem Kart: 337
Özkan Tice, 336
Mehmet Türkbay, 334
Özge Özdemir Prepol,333
Mert Onur Üzer,327
Sevim Köz, 325
Ali Yaşar Çalışkan 324
Birgül Değirmenci 324
Volkan Gürboğa, 321
Cüneyt Oğuz, 318
Çetin Özdemir, 314
Ömer Yener, 314
Derya Aksu, 312
Mehmet Kayhan Günal, 310
Harun Düşenkalkan, 305
Yaşar Erdoğdu, 293
Azmi Kumova 292
İrfan Can, 291
Adnan Alabay, 279
Binali Gül, 279



Yeni Soluk
YUKARI