• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

Son birkaç gündür sosyal medyada dikkat çekmeye çalışılan bir konu üzerinde İstanbul İl başkanı Cemal Canpolat imzalı bir açıklama kamuoyuyla paylaşıldı.

İl Başkanlığınca, “CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda inançları dolayısıyla bazı üyelere hakaret içeren ifadeler kullanıldığına ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denilen açıklama şöyle:

Kamuoyunun dikkatine;

Bazı gazete ve internet sitelerinde yer alan ve CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda inançları dolayısıyla bazı üyelere hakaret içeren ifadeler kullanıldığına ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Sosyal medya platformlarından ve bazı yandaş gazeteler üzerinden yayılan bu haberler iftira ve kara propagandadır.

Şahsım başta olmak üzere partimize yönelik itibar düşürmeye yönelik bu girişimi şiddetle kınıyorum. Partimiz içerisinde mezhepsel bir tartışma yaratmak isteyen hizipçilere, iftiracılara ve AKP uzantılarına bunun hesabını soracağız.

Söz konusu yalan ve iftiralar ile partimizin ve kamuoyunun meşgul edilmesine izin vermeyeceğiz.

Saygılarımla.

Cemal CANPOLAT
CHP İstanbul İl Başkanı“İstanbul CHP İl Başkanlığından çok önemli açıklama” için 1 Yorum

  1. Hüseyin Yiğit dediki : Cevapla

    Geçmişte sayın Deniz Baykalın benzer bir açıklaması olmuştu. İl başkanının açıklaması isabetli olmuştur.Çünkü konu hassas.Partinin dayandığı çekirdeği incitmek akıl kari değil.

Yeni Soluk
YUKARI
Assign a menu in the Left Menu options.