İnce delegenin durumuna göre…

CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nda Kılıçdaroğlu’nun tek aday olması beklenirken İnce’nin adaylık için delegeden toplayacağı imzaya göre karar vereceği belirtildi

CHP’yi 2019 seçimlerine taşıyacak yönetimin belirleneceği 3-4 Şubat’ta yapılacak 36. Olağan Kurultay’a dönük kulisler hareketlendi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun tek aday olarak kurultaya gitmesi büyük olasılık olarak ifade ediliyor. Ancak Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin ise hafta sonu tamamlanacak il kongrelerinin ardından, adaylık için toplayacağı imzaya göre “aday olup olmamaya” karar vereceği belirtiliyor.

CHP’de, “rejim değişikliği” olarak nitelendirilen 2019’daki cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle “dışa dönük” mücadele yürütüleceği için, mevcut konjonktürde Kılıçdaroğlu’nun karşısına başka bir genel başkan adayı çıkmasının güç olacağı ifade edilse de kulislerde İnce’nin ismi konuşulmaya başlandı. 6 Eylül 2014’de yapılan olağünüstü kurultayda Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkan ilk ve tek isim olan İnce, birkaç kez olağanüstü kurultay girişiminde bulunmuş ancak sonuç alamamıştı.

Etiketler: , , ,


“İnce delegenin durumuna göre…” için 1 Yorum

 1. Nurettin gelmez dediki : Cevapla

  Kemal Kılıçdaroğlu hak hukuk adalet yürüyüşü ile kurultayda karşısına çıkacak bütün adayların önünü kesti.
  Bu etkinlik Kemal Bey’in önünü açtı ve bence karşısına kimse aday çıkmaz.
  Ne Yazıkki partide hak hukuk adalet yoktu.
  Bir delege seçimini ilçe il seçimini beceremedi genelmerkez.
  Ülkeyi birleştirici olmadı gereken partimiz
  Ne Yazıkki partiyi üyeleri böldü.
  Kongreler bitti genelmerkez alay eder gibi açıklamayla kurultay sonrası adil bir tüzük değişikliği iddiasında.
  Tiyatro gibi.

Yeni Soluk
YUKARI