Her şeyi ‘Helal Akreditasyon Belgesi’ne bağlamaya çalışıyorlar

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Sanayi Komisyonuna gelen Helal Akreditasyon Kurumu Kuruluşu ile ilgili Kanun Tasarısına tepki gösterdi.

ARTIK TİCARETİ HELAL HARAM DİYE AYIRACAKLAR
Tahsin Tarhan “ Kozmetik, ürünlerinden, eczacılık ürünlerine kadar her şeyi Helal Akreditasyon Belgesine bağlamaya çalışıyorlar. Müslüman Dünyasındaki ticarette kaliteyi arttırmak için bu yöntem uygulanmalı diyorlar. Helal kavramı üretimin her aşamasından, tüketiciye ulaşana kadar farkındalığı arttıracakmış. Ticareti bile helal haram diye ayırmaya çalışana kadar, hayali ihracatı, naylon fatura kesen siyasileri, rant istismarcılarını engellesinler” dedi.

TÜBİTAK PAPAZ ERİĞİNİ İMAM ERİĞİNE ÇEVİRİNCE, ERİK SATIŞLARI MI FIRLADI
Tarhan “Maalesef üye olduğum Sanayi Komisyonunun böyle bir Kanun Tasarını önümüze getirmeye çalışmasını kabul edemiyorum. Genel Gerekçede “Helal Ekonomisinin 3.9 Trilyon ABD doları büyüklüğünde bir pastaya sahip olduğundan bahsedilmiş. Bu pastadan pay almak için bilim üretmek gerekir, dünyayı takip etmek gerekir. Yetiştirdiğin fındığı, tütünü, samanı satabilmen gerekir. TÜBİTAK papaz eriğini, imam eriğine çeviren projelere imza atınca erik fiyatları mı yükseldi? Maalesef iktidar akıl almaz işlere imza atmaya devam ediyor.” Dedi.

KİMDİR BU HELAL UZAMANI
Tahsin Tarhan “ Helal Akreditasyon Kurumu adı altında bir teşkilat kurulacak bu kuruluşa Başkan ve organlar atanacak, yine milletin cebinden çıkan paralar yandaş kurumların bürokratlarına gidecek. Kimdir bu helal akreditasyonunu verecek uzamanlar. Hangi kıstasları temel alarak çalışma yapacaklar, neye göre davranacaklar, Hiç biri belli değil. Adında Helal olsun sevimli görünelim demek din istismarcılığından başka hiçbir şey değildir. “ dedi.

ABD’YE VİZE YASAK, DOLAR PATLAMIŞ, EKONOMİ DİPTE, İKTİDAR HELAL AKREDİTASYON DERDİNDE

Tahsin Tarhan “Dün ABD ile en iyi dönemimizdeyiz” diye tüm yandaş gazeteler manşet atarken ertesi gün tüm giriş çıkışlara vize yasağı geliyor. Dolar bir anda 4 TL’ye yükseliyor. Ekonomik kaynak yaratmak için MTV zammından, Devlet Dairelerinin lojmanlarını satmaya kadar her şeyi yapıyorlar. Ekonomi bitmiş, memleket yangın yeri, bu durumu nasıl düzeltiriz diye düşünmesi gereken İktidar hala Helal Akreditasyon Kurumu gibi ne olduğu belirsiz işlerle uğraşıyor. İnsanlar ölüyor, açlık grevi yapıyor, OHAL kapsamında yüzbinlerce kişi mağdur olmuş, adalet elden gitmiş, Haksızlıklar yüzünden milyonlarca Avro AİHM’e ceza ödenmiş durumda, şimdi sırası mıdır? Helal Akreditasyon Kurumunun” dedi.Yeni Soluk
YUKARI
Assign a menu in the Left Menu options.