Halk TV, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na aday olan Canan Kaftancıoğlu’na ilişkin yaptığı haberle sosyal medyada tepki çekti, Oda TV “Halk TV taraf oldu” başlığını attı.

CHP’ye yakınlığı ile bilinen televizyon kanalı Halk TV, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na aday olan Canan Kaftancıoğlu’na ilişkin eski tweetlerinden oluşan bir haber yaptı. Haber sosyal medyada tepki çekti, Oda TV “Halk TV taraf oldu” başlığını attı.

Halk TV’nin haberine göre, CHP İstanbul İl Başkanlığı için aday olan ve “Mustafa Kemal’in askerleri değiliz” ifadeleriyle gündeme gelen Canan Kaftancıoğlu’nun daha önce attığı tweetler ortaya çıktı.

“KATLEDİLEN ERMENİ VATANDAŞLARIMIZI…”

Canan Kaftancıoğlu Ermeni Soykırımı iddialarını kabul eden bir tweet attı. Kaftancıoğlu, 24 Nisan 2012 tarihli gönderisinde “Tarihte Bugün: Ermeni Soykırımı başladı. Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz, 19:15’te Taksim’de” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Kaftancıoğlu yine 2012 yılına ait bir tweetinde, terörle mücadele için yapılan operasyonları ve bu konudaki haberlerde yer alan ifadeleri eleştirerek şöyle dedi: “NTV Haber: ………. etkisiz hale getirildi.” diye vermiş haberi. Ne zamandır “etkisiz hale getirme” “öldürme” ile eşanlamlı kullanılır oldu? Yuh”

ODA TV: “HALK TV TARAF OLDU”

Halk TV’nin bu haberini Oda TV ise “Halk TV taraf oldu” şeklinde gördü. Oda TV yaptığı haberde “Halk TV, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na aday olan Canan Kaftancıoğlu’na ilişkin dikkat çeken bir haber yaptı. CHP İstanbul İl Başkanlığı için sandık başına giderken, Halk TV’nin iki başkan adayın biri olan Canan Kaftancıoğlu’nu hedef alması, “taraf mı tutuyor” sorularına neden oldu. Halk TV’nin, İstanbul İl Başkan adayı Kaftancıoğlu’nun 6 yıl önce attığı tweeti yeni atılmış gibi gündeme getirmesi, “Halk TV seçimlerde Cemal Canpolat’ı destekliyor” yorumlarına neden oldu” ifadelerine yer verdi.“Halk TV: “Canan Kaftancıoğlu’ndan Ermeni Soykırımı iddialarını kabul eden tweet!”” için 1 Yorum

 1. Edip dediki : Cevapla

  Gerçekten solcu biri CHP ye fazla gelir,
  ben partimi bilirim.
  Canan hanım zoru başardı,yürekten kutlu-
  yorum.
  Rakibi çok zorluydu,Cemal Canpolat.
  CHP deki
  Çok güçlü Alevi lobisi arkasında bir adamı
  Solcu bir kadın ekarte etti.Ve CHP içindeki
  Solcu sağcılar,Alevi lobisi ve bilumum sağcı
  ve yandaşlar saldırıya başladılar✌🏾✌🏾✌🏾

Yeni Soluk
YUKARI