• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
Esenyurt Belediyesi kış uykusunda

CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, yayınladığı basın bildirisiyle kar yağışının günler öncesinden duyurulmasına rağmen gerekli tedbir ve hazırlığı yapmayan Esenyurt Belediyesi’ni eleştirdi, belediyenin kar mücadelesinde sınıfta kaldığını söyledi.“

BELEDİYEYE AİT ÇALIŞMA GÖREMİYORUZ

İstanbul’da 2 gün etkili olan kar yağışı nedeniyle Esenyurt’ta hayatın felç olduğunu ileri süren CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, sadece İBB’ye ait araçların ana arterlerde çalıştığını, Esenyurt Belediyesi’ne ait herhangi bir araç, çalışan yada mücadele görmediklerini söyledi.

“VATANDAŞTAN PARA TOPLUYOR AMA HİZMET ETMİYORLAR”

Esenyurtlu yurttaşların kar yağışının başlaması sebebiyle elektrik ve su kesintilerine maruz kaldıklarını, emek dağıtılamaması yüzünden fırınlarda kuyruklar oluşturduklarını da ifade eden CHP’li Başkan Gökmen, “Esenyurt Belediyesi adeta kış uykusuna yattı. Bütçe fazlalığı bakımından İstanbul’un sayılı belediyeleri arasında yer alan Esenyurt’ta vatandaştan toplanan verginin tekrar hizmet olarak dönmediğini görüyoruz. Bir günlük kar yağışının bile hayatı felç ettiği kentimizde beceriksiz, basiretsiz ve öngörüsüz yöneticiler yüzünden soğuk, açlık ve hastalıkla mücadele etmek zorunda bırakılıyoruz” diye konuştu.

“ÇÖPLER TOPLANMIYOR, SALGI HASTALIK OLUŞABİLİR”

Esenyurt’taki ara sokakların %90’ının ulaşıma kapalı olduğunu da belirten CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, belediyenin çöpleri toplayamaması yüzünden salgın hastalıkların oluşabileceği konusunda da uyarılarda bulundu.

Kaldırımlarda biriken kar yığınları yüzünden yurttaşların araç yolundan yürümek zorunda kaldıklarını da söyleyen Başkan Gökmen, “Esenyurt’ta yoğun kar yağışı medeniyle hayat felç olmuş durumda. Çatılardaki sarkıklardan dolayı sokağa çıkamıyoruz. Maalesef belediye bu yıl da sınıfta kaldı. Kaldırımlar temizlenmediği için yolda yürümek zorunda kalıyoruz ve böylece kazalara davetiye çıkarıyoruz. Bu da ölüm korkusu yaratıyor. Gün ortasında sık sık sular ve elektrikler kesiliyor. Belediyenin çöpleri toplamaması yüzünden salgın hastalıkların oluşabileceğini düşünüyor ve endişeleniyoruz” ifadelerini kullandı.Yeni Soluk
YUKARI