• Yeni Soluk
 • Yeni Soluk
 • Yeni Soluk
 • Yeni Soluk

Diyanet’e bağlı fetva hattı “Bir babanın öz kızına şehvet duyması haram mı” sorusuna “Haramlık oluşturmaz” yanıtı verdi.

Diyanete bağlı fetva hattının, internet sitesine yöneltilen sapkın soruya “Din referansı” ile en az onun kadar sapkın bir cevap verildi.

BirGün’den Erk Acarer’in haberine göre, Din İşleri Yüksek Kurulu Dini bilgilendirme Platformu’nun inanç, ibadet, ahlak ve sosyal hayat ile ilgili güncel fetva ve kararları sitesine yöneltilen bir soruya verilen cevap hayret verecek nitelikte.

Fetva hattının internet sitesine yöneltilen bir soru, Türkiye’de yozlaşmanın hangi boyutta olduğunu gözler önüne seriyor. Fetva hattına gönderilen metinde, “Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşür mü?” diye soruldu. Diyanetin Fetva birimi, bu soruyu cevapsız bırakmak ya da soranla ilgili suç duyurusunda bulunmak yerine, soruyu dini açıdan yanıtlamayı uygun buldu.

Soru, İslam kaynaklarının farklı görüşlerine göre yanıtlanırken, “Babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur” ve “Babanın kızını kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duyması, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir” gibi ifadeler kullanıldı.

AKIL ALMAZ İFADELER

İşte o, “Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşür mü?” sorusuna verilen kapsamlı cevap:

“Babanın kendi öz kızını öperken şehvet duyması durumunda nikâhın ne olacağı konusunda görüş ayrılığı vardır. Bazı mezheplere göre, babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur (bkz. İbn Rüşd, Bidayetü’l-Mücdehid, Mısır 1975, II, 33; İbn Kudame, el-Muğni, VII, 486; İbn Cüzey, el- Kavaninü’l Fıkhiyye, 138). Hanefilere göre ise; babanın, kızını şehvetle öpmesi, kızına şehvetle sarılması durumunda kızın annesi bu babaya haram olur. Ancak bu tür sonuç doğuracak tutmanın, teni tenine değerek olması ya da altının sıcaklığını iletecek kadar ince bir örtüden olması gerekir. Kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duymak, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir. Şehvet duymanın işareti, erkeğin organında bir uyanma, uyanıksa uyanışının artması, kadının da kalbinin heyecanla çarpmasıdır.”

SKANDAL İFADELERİ DİYANET’İN RESMİ SİTESİNDE OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

diyanet site“Diyanet: Babanın öz kızına şehvet duyması haram değil!” için 5 Yorum

 1. mehmet dediki : Cevapla

  ALLAHım sen bu sapık ların fetvalarından koru DİN imizi, Müslümanlığı ayaklar altına aldırma yarabbim…bu nasıl insanlıktır bu nasıl bir inançtır…Elhamdülillah Müslümanım diyen hangi kişinin mantığı bunu kabul eder,bu nasıl islam anlayışıdır..Siz bunların cevabını ALLAHın huzurunda nasıl vereceksiniz…Sizin zamanınıza kadar saklı gizli yaptığınız rezillikler gün yüzüne çıkmıyordu…Nerden bu kuvveti dayanağı alıp ta bu fetvayı verebiliyorsunuz sizde hiç utanma denen şeyden eser yok……..

 2. muammer daglı dediki : Cevapla

  eger bu dinse ben bu dinden asla olmam.ne demek kızına sehvet duymak o senin kanın oyle sey olurmu.

 3. mehmet fethi karsli dediki : Cevapla

  son haberlere göre, eğer doğruysa iran’a uygulanan dümenden yapılan AMBARGO ve kaldırılması, aslında mollalarla birlikte düzenlenen LAİK, DEMOKRATİK, SOSYAL HUKUK DEVLETİ olup ve müslüman ülkelerin içinde tek kalmış ULUS DEVLET olan TÜRKİYE’ ye karşı 1979 yılından bu yana rejim ihraç ederek çin. rusya. amerika ve iran’ın SANDVİÇ yapma planını sanırım sadece dr doğu perinçek partisi VATAN PARTİSİ görüyor diğerleri neden görmüyor veya bir şey demiyor? yukarıda bahse konu olay aynanın önü ise ayna arkası da bu..

 4. songül dediki : Cevapla

  böyle bir rezil fetvayı kim vermişse onu asmak lazım

 5. atilla erten dediki : Cevapla

  Bu kadar rezillik nasıl ortaya dökülüyor anlamak mümkün değil. Bakın bu gidişle kimin nikahı nasıl düşer bilemem ama ,biraz daha gayret ederseniz sayenizde İslam ayaklar altına düşecek.Kardeşim hiçbirinizin aklına bu gibi sapık düşünceli babalar insanlık dışıdır,bunun İslamla ilişkisi olamaz dinimiz böyle sapıkları lanetler diyemiyor mu? Sapık adamın karısının nikahının düşmesi ne demek? Kadının ne günahı var? Onun yerini bu pis herifin imanı düşer,Allah katındaki itibarı düşer,insanlık payesi düşer diyemediniz mi?İnşallah bu rezil fetvaları veren insan müsveddelerinin başına taş düşer..

Yeni Soluk
YUKARI