• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
Didem Engin: “Bu karanlık dönem halkımızın demokrasi bilinciyle aşılacak”

“Adalet Yürüyüşü”nün ardından TBMM CHP Grubu tarafından tutulan Anı Defteri’ne Adalet Yürüyüşü ve Adalet Mitingi ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, “Düşünen ve eleştiri hakkını kullanmak isteyen kitleler baskı, şiddet ve korku altında adeta nefes alamaz durumda” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU tarafından 15 Haziran 2017 tarihinde Ankara’nın tarihi ve sembolik mekanlarından Güvenpark’tan başlatılan ve 9 Temmuz 2017 tarihinde milyonların katıldığı Adalet Mitingi ile İstanbul Maltepe’de son bulan, 25 gün süren Adalet Yürüyüşü ile ilgili TBMM CHP Grubu tarafından bir anı defteri açıldı.

“Ankara’dan İstanbul’a Adalet Yürüyüşü” isimli anı defterine duygu ve düşüncelerini aktaran Didem ENGİN, anı defterinde şu cümleleri kaleme aldı:

“Türkiye Cumhuriyeti hiçbir zaman bugünkü gibi karanlık bir dönemi yaşamadı. Düşünen ve eleştiri hakkını kullanmak isteyen kitleler baskı, şiddet ve korku altında adeta nefes alamaz durumda.
İşte içinde bulunduğumuz bu durumu barışçıl bir şekilde protesto etmek için Genel Başkanımızla beraber gerçekleştirdiğimiz Adalet Yürüyüşü ve sonrasında Maltepe meydanında toplanan milyonların “Hak, Hukuk, Adalet” diye haykırışı, bu karanlık dönemin, halkımızın demokrasi bilinciyle aşılacağının güçlü bir işaretidir, umudun başlangıcıdır.”

Didem ENGİN2Yeni Soluk
YUKARI