• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
Çocuklara dokunan hastalar

Son günlerde yaşanan aslında hayatımızda birçok seferde tanık olduğumuz, çocuk istismarı ve tecavüz olaylarının bu kadar çok yaşanıyor olması bizleri insanlığımızdan utandırdı.
Çocuk istismarı bilinenden daha çok, Araştırmalara göre 4 kız çocuktan biri, 6 erkek çocuktan biri, 18 yaşından önce bir cinsel istismara maruz kalmıştır.
Buda Türkiye orantısına göre çok vahim bir sonuç ve göz ardı edilemeyecek bir sosyal yara.
Son günlerde gördüğümüz, bebek yaşta çocukların cinsel saldırı sonucu öldürülmesi ve acılar içinde can vermeleri toplum olarak hepimizi derinden üzdü.
Bu sapık düşünceli insanlarla aynı havayı teneffüs etmek bile bizlere ağır geldi.
Peki, nedir bu çocuklara yapılan cinsel saldırının sebepleri, bu hastalıksa tedavisi nasıl yapılır?
Çocuk pornosuna ve çocuk tecavüzlerine yeltenen kişilerin Pedofili hastalığına sahip olduğunu biliyoruz.
Lakin hiçbir insan bu hastalığının farkına varmaz.
Kendi başına gidip tedavi olmaz. Bu hastaların farkına sadece adli bir olay sonucunda varabiliriz, maalesef ki bu sabıklık Türkiye’de ne kadar gizlense de azın sanmayacak kadar çok ve aileler en yakınlarında bile olan bu tür hastaların farkına bile varamayabiliyorlar.
Bu tür çocuk istismarı ve tecavüzleri genelde ailelerin güvendiği insanlardan görmesi de ayrı bir sıkıntı, buda ne olursa olsun çocuklarımızı bu konuda eğitmemiz gerektiğini gösteriyor.
Maalesef ki çocuklar korkularından bunu ailelerine söylemiyor, istismar eden sevdiği biriyse çocuk bunu daha çok içine atıp ve içinde daha büyük yaralar oluşturuyor.
Sadece ülkemizde değil, Dünya’nın her ülkesinde bu tür olayların yaşanıyor olduğunu biliyoruz.
Özellikle Dünya ülkelerinde bu tür olayları halkın psikolojilerini düşündükleri için alenen bildirmez ama çocukları ve ailelerin eğitimlerinde buna ağırlık verirler.
Diğer taraftan bu tür olayların olmaması için daha dikkatli çalışmalarda bulunarak bu tür olayların yaşandığı zamanda gereken ağırlaştırılmış cezayı verirler.
Eğer bu sabıkça hareketi yapan hasta niteliğindeyse, bu insanı alıp tedavisini yakinen takip ederek iyileşme sürecini, dikkatle kontrol ederek, normal hayata dönüp dönmeyeceğine karar veririler.
Eğer iyileşecek durumda değilse, bu kişiyi halkın içine geri göndermezler. Gerekirse bir ömür hastane ya da kapalı ortamda kalacak şekilde bu insanların hayatlarını devam etmesini sağlarlar.
Halka ve suçsuz çocuklara zarar vermesi bu şekilde önlenir.
Peki, bizim ülkemizde bu tür olaylarda ne olur?
Bu tür olaylar bizde de suçtur ve gereken cezalandırma bizde de yapılır.
Fakat tek farkla, o kişinin hastalığının ya da sapıklığının derecesini bilmeden az denecek bir ceza sistemi uygulanır.
Bu suçlu çıkar dışarı aynı suçları tekrar işler adli ya da öldürülmeyle sonuçlanana kadar bu kişiden haberleri bile olmaz, ancak bu durum bir cinayetle duyulunca…
_ Aaaa biz bu kişiyi geçen bırakmıştık, bu adam bu suçlara tekrar devam mı ediyor? Gibi saçma sapan bir soruyu kendi kendilerine sorarlar.
Diğer taraftan ülkemizin akil din adamları çocuklarla seksin aslında tarihte de olduğunu bunun çocuğun rızası varsa suç sayılmayacağına bile karar vermeleri de ayrı bir iğrençliktir.
Çocuktan bebekten bahsediyoruz, onların karar verme yetileri var mı, bu tür iğrençliklere karar verebilsin?
Bu nasıl bir zihniyet, bu tür sapıklıkları bile neredeyse meşrulaştıran sözlerin nasıl bir akılla söylendiğini inanın bilemiyorum.
Bildiğimiz tek şey çocuklarımız bizim geleceğimiz olduğu.
Onların ruh ve beden sağlıkları gelecekte ki hayatları için çok önemli, çocuklarımızı iyi yetiştirmek onların ilerde ki hayatında suçlu ya da sapık olmasını engeller.
İyiliklerle sevgi ve saygıyla büyüyen çocuklar, hem ailelerine hem de toplumuna faydalı bireyler olur.
Faydalı bireylerin olduğu bir ülke Dünya nazarında en önde yerini alır.

Yeni Soluk
YUKARI
Assign a menu in the Left Menu options.