Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi’nde CHP İstanbul İl Başkanı oldu. Peki Canan Kaftancıoğlu kimdir?

Canan Kaftancıoğlu kimdir? CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi’nde il başkanlığı ve kurultay delegeliği seçimleri Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlendi. Canan Kaftancıoğlu, “Ben İstanbul’u, haramilerin saltanatından kurtarmaya adayım. Yıllardır süren kadın mücadelesinin sonucu olarak, Türkiye’nin en büyük örgütünün başkanı olmaya adayım. Türkiye işçi sınıfının bu şanlı kentinde, alın terini, mücadeleyi,liyakatı öne çıkarmak için adayım. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Hak, hukuk, adalet’ yürüyüşünün izinden giderek, büyük İstanbul yürüyüşünü başlatmak üzere adayım. Katılım ve dayanışmayı hayata geçirmek,saydamlık ve hesap verilebilirliği hakim kılmak için adayım. Sahici ve samimi olacağız, lafla değil işle var olmak için adayım. Sokak sokak, ev ev dertlere derman olmak için adayım. Çok önemli bir dönemeçten geçiyoruz. Bu kongre tarihi bir kongre. Önümüzde iki büyük seçim var. Bugün burada İstanbul Belediyesini geri alacak, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İstanbul’u şaha kaldıracak kadroları seçeceksiniz. Kongre bittiği andan itibaren bu yolda çalışacağım” dedi.

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?

1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu’nun kurulmasında önayak oldu.

Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır. İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir.

2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Motorsiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanır. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı, Rocky isminde sahiplenilmiş dört ayaklı bir oğlu bulunmaktadır.“CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kimdir?” için 14 Yorum

 1. ihsan dediki : Cevapla

  tebrikler

 2. Necati ERDOĞDU dediki : Cevapla

  Canan Hanımın seçilmesi birilerinin işine gelmemiş olmalı ki hemen aksi propagandaya başladılar.Terörle bile ilişkilendirdiler. Siyaset bu kadar da ucuz olmamalı.

 3. Cevat Aksoy dediki : Cevapla

  Canan hanım, öncelikle kutluyorum. Duruşunuzla konuşmanızdaki projenle İstanbul’u inşaallah alacaksınız, bir hanım olarak tüm hanımlarımızı örgütleyebileyeceğinizi düşünüyorum, yolunuz açık olsun başarılar dilerim

 4. Yavuz emre dediki : Cevapla

  CHP istanbul il başkanlığı görevi sizlere veistanbula başarı getirir.

 5. Ali Bozdogan dediki : Cevapla

  1 Mayıs da, AKP nin başındaki zat, gidin kutlamanizi Bakırköy pazarında yapın dediginde sayin Kaftancioglunun , bunu kabul edip de, orgute, hadi Bakirkoye gidelim diyecek kadar basiretsiz biri olmadigini bildigim icin, ben de oyumu Canan Hn.icin kullandim.

 6. nazife dediki : Cevapla

  CHP il başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlunu kutluyorum.
  Zaten hiç bir zaman alamamışımdır Atatürk gibi bir liderin kurduğu partide kadınlar kolu diye ayrım yapılmasını. Kadın kotası diye bir saçmalığı. CHP kendine yakışanı yapmalı kadın il başkanları çoğalmalı, kadın muhtar, kadın millet vekili ve hatta diyorum ki kadın parti başkanı daha da ileri ne derseniz kadın Cumhurbaşkanı olmalı. Bu partide eğitimli, aydınlık çalışkan kadınlarımızın olduğuna inananıyorum.

 7. Nazmi Şentürk dediki : Cevapla

  Canan Hanımın seçilmesine çok sevindim. Çok başarılı olacağını biliyorum. Donanımlı, zeki, sempatik ve çalışkan. İyi bir beyin, cesaretli, deneyimli. İstanbul’un böyle bir insana ihtiyacı vardı. Hamasetle bu işlerin yürümeyeceğini, önce kendi kafalarımızı sivilleştirmemiz gerektiğini binlerce kez yazdım. Başarılar başkanım!

 8. Mehmet dediki : Cevapla

  Bu kadar güzel bundan daha iyisi herhalde bugünlerde olurdu

 9. MEHMET ARSLAN dediki : Cevapla

  MEHMET ARSLAN BEN BİR BAYAN ARKADAŞIMIZIN İSTANBUL İL BAŞKANI OLMASINDAN OKADAR GUGUR DUYUDUMKİ BİLEMEZSİNİZ ARTIK HERYERDEDE KADINLARIMIA OLSUN KADIN OLMAYAN YERDE HİÇ BİRŞEY OLMAZ ARTIK ŞU ERKEK EGOMANYASINI BIRAKALIM BEN İNANIYORUMKİ CANAN KAFTANCIOĞLU BU İŞİN İÇİNDE MUHTEŞEM BİRŞEKİLDE ÇIKACAKTIR DOSLAR BİZLER KADINLARIMIZIN ÖNÜNÜ AÇMASAK HİÇ BİRŞEY YAPAMAZLAR

 10. İZZET ÝASAR KADIOĞLU dediki : Cevapla

  Başarılar dilerim Tebrikler.

 11. Hatice dediki : Cevapla

  Mutlu oldum.Başarılar dilerim

 12. Mustafa gülşen dediki : Cevapla

  Tebrik ediyorum,yaşlan bir çok şeyin gözden geçirilmesini,yenilenmesini,Dinmizim getirilmesini ilçe başkanlıklarımızı Oturulacak yer değil,çalışma fikir üretme bu müzmin hastalıktan nasıl kurtuluruz demeliyiz.Başarılar diliyorum.Dr Mustafa Gülşen

 13. T. Ali erdogan dediki : Cevapla

  Memlekete İstanbula hayırlı olsun.

 14. Rıza Çelik dediki : Cevapla

  Muhteşem :Bundan sonra yapılması gereken örgütü toparlayıp İstanbulu karış karış dolaşarak nerede bir maduriyet varsa hiçbir ayırım gözetmeden V atandaşların sorunlarını çözmek destek olmak, haksızlıklara karşı top yekün mücadele etmenin ,Partili partisiz haksız, hukuksuz yapılan maduriyetlerle mücadele ederek CHP ,ye İstanbula Vatana ve Vatandaşlara hizmet ederek Demokrasiyi , Laikligi , hukukun üstünlüğünü,Din,ve İnanç özgürlüğünü .ATATÜRK İlke ve İnkılaplarını yaşatan T.C.,tini,korumak .

Yeni Soluk
YUKARI