• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

CHP İstanbul milletvekilleri Dr. Ali Şeker ve Onursal Adıgüzel, laik metnini meclis kürsüsünden okudular. Laikliği savundukları için içişleri bakanlığının resmi twitter hesabından hedef gösterilen ve gözaltına alınan gençlerin okuduğu, bugün CHP İstanbul gençlik kollarının da sahiplendiği ve altına imza atıyoruz dedikleri metni meclise taşıyıp “Biz de bu metni imzalıyoruz” dediler.

“Bu ülkenin bir milletvekili olarak ben de bu metin altına imza atıyorum” diyen Dr. Ali Şeker’in, kürsüden şu görüşleri dile getirdi:

“Bunlar katliamlarıyla hayatı bize zulmetmeye çalışan insanlardır. Artık yeter, artık buraya kadar. Bundan sonra mahallelerimizde ne IŞİDciye ne de herhangi bir cihatçı gerici çeteye izin vermeyeceğiz. Gericiliğin karşısında yükseltilmesi gereken bir bayrak vardır. Bu bayrağın adı da laiklik bayrağıdır. Bugün laiklik demek özgürlük demektir, kardeşlik demektir, insanca bir yaşam mücadelesi demektir. Bizler herkesi bu mücadelenin birer neferi olmaya çağırıyoruz. Gericilerden, faşistlerden, başkanlık sevdalılarından hesap sormaya çağırıyoruz.
Dedikleri için çocuklar gözaltına alındı.
Buradan laikliği savundukları için gençleri hedef gösteren içişleri bakanlığına bir çağrıda bulunuyorum:
Ben bu ülkenin bir milletvekili olarak gericiliğin değil laikliğin, katil selefi cihatçıların değil katlidilen masum insanların yanında durarak bu metnin altına imza atıyorum. Laikliğe sahip çıkan gençleri de kutluyorum.”Yeni Soluk
YUKARI