• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
CHP’li Öz; Zorbalıkları canımıza yetti, Suriyeliler ülkesine dönmeli

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ; TBMM Genel Kurulu 93. Birleşiminde söz aldığı konuşmasında, Suriyelilerin yaptığı zorbalıkların, vatandaşımızın canına tak ettiğini ifade etti.

SURİYELİLER MAĞDUR OLMAKTAN, ÜLKEMİZE SIĞINAN MÜLTECİLER OLMAKTAN ÇIKMIŞTIR
Hayatın zorluklarıyla mücadele eden vatandaşlarımız, birde Suriyelilerin zorbalıklarıyla mücadele etmektedir. Her geçen gün bir başka vukuatlarını medyadan takip eder olduk. Mağdur oldukları için Mülteci olarak geldikleri ülkemizde, vatandaşımızın canına, malına ve namusuna kast ederek mağdur etmektedirler.
Hatta zorbalıklarıyla vatandaşlarımızı endişeyle yaşamaya sürükleyen Suriyelilere, milyarlarca dolar para harcanmaktan çekinmeyen iktidar, Suriyelileri adeta siyasi şov için kullanmaktadır. Ama gerçek asla bu değildir. Yaşadıkları karşısında, vatandaşımızın canına tak ettiğini bilmeleri gerekiyor ve artık serzenişlerimize kulak vermeliler. Dedi.

SURİYELİLER İÇİN MİLYARCA DOLAR HARCAYACAĞINIZA, VATANDAŞIMIZIN SESİNE KULAK VERİN!
CHP’li ÖZ Genel Kurul Konuşması şöyle;

“Ülkemizde her geçen gün sayısı artan Suriyeliler, sosyolojik yaralar açmaktadır. Dedi.
CHP’li Bülent ÖZ; Medyadan takip ettiğimiz üzere Suriyelilerin kızlarımızı taciz etmeleri, kendi aralarında ettikleri kavgayı ayırmaya çalışan polisimize saldırmaları, Gaziantep’te evleri ve arabaları taşlamaları, Mersin’de “Gürültü yapmayın.” diye uyaran vatandaşımızı bıçaklayarak öldürmeleri, iş yerlerine saldırmaları yaşattıkları zulmün sadece birkaçıdır. Davranışlarının getirdiği sonuç ise vatanımızda bizleri endişeyle yaşamaya mahkum etmekti. Dedi.
Suriyeliler mağdur olmaktan ve ülkemize sığınan mülteciler olmaktan çıkmıştır. Zorbalıkları yüzünden vatandaşımız isyan etmektedir. Dedi.

SİZ ONLAR İÇİN HARCADIKÇA, SURİYELİLER ZORBALAŞIYOR.
Sizin ifadenizle 25 milyar dolar harcadığınız Suriyelileri başımızın üstüne çıkarmak için gerekçeniz nedir? Yaptığınız yardım severliği aşmıştır. Dedi.
Vatandaşımızın isyanını mecliste dile getiren CHP’li ÖZ; Biraz olsun vatandaşımızın isyanına ve haykırışına kulak verin. Kim için, ne için bu kadar göz yumuyorsunuz bilmiyoruz ama bilesiniz ki toplumumuzun takati kalmamıştır. Diyerek sözlerini tamamladı.”Yeni Soluk
YUKARI
Assign a menu in the Left Menu options.