• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

CHP’li kadın milletvekilleri “Anayasa’ya Neden Hayır Diyoruz” kampanyası başlattı. Kadın vekiller, sosyal medya hesaplarından Anayasa’ya neden hayır dediklerine yönelik videoları paylaşan vekiller, yurttaşlara mesaj verdi.

Kampanyaya destek veren Yüceer, özellikle  kadınların Cumhuriyete borçlu olduğunu belirterek, “Cumhuriyet kurulduğu andan itibaren en çok biz kadınların yaşamını değiştirmiştir. Biz Cumhuriyet kadınları, demokrasi, eşitlik özgürlük dışı her yönetime tek adam rejimine diktatörlüğe, sultanlığa, karşıyız” dedi.

ANKARA

CHP’li kadın milletvekilleri “Anayasa’ya Neden Hayır Diyoruz” kampanyası başlattı. Kadın vekiller sosyal medya hesaplarından paylaştıkları videolarla, Anayasa’ya neden hayır denilmesi gerektiğini anlatıyor.  Kampanyaya destek veren Yüceer, kendi videosunu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

SULTANLIĞA, DİKTATÖRLÜĞE DÖNÜŞTÜRÜLMEK İSTENİYOR

CHP’li Yüceer, bundan tam 93 yıl önce kurulan Cumhuriyet’in tam bağımsız bir Türkiye’yi,  kadın erkek eşit haklara sahip olduğu çağdaş bir ulusu, onurlu yurttaşlığı, insanın insanca yaşayabilmesini, bir kişinin veya zümrenin değil milletin egemenliğini temsil ettiğini söyledi. Yüceer,  Cumhuriyet’in,  Saray’da pişen, MHP Lideri Bahçeli tarafından servis edilen, AKP milletvekillerinin boş kağıda attıkları imzalarıyla getirilen Anayasa teklifi ile tek adam rejimine, Sultanlığa, diktatörlüğe dönüştürülmek istendiğini ifade etti.

ZULME GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Yüceer, “İstiyorlar ki; tarihimizi, Cumhuriyetin tüm kazanımlarını, bağımsızlığımız, egemenliğimiz, özgürlüğümüzü, haklarımızı çöpe atalım, unutalım.  İrademizi, aklımızı vicdanımızı kendileri gibi bir tek kişiye teslim edelim.  Baskıya zulme tehdide, şiddete, boyun eğelim, korkalım. Birileri Sultanlık rejimi kurmak istiyor, birileri ona koltuk değneği oluyor diye bu  halk özgürlük ve demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyecek, zulme geçit vermeyecektir” dedi.

CUMHURİYETE EN ÇOK KADINLAR BORÇLU

Cumhuriyete herkesin, en çok da kadınların borçlu olduğunu kaydeden Yüceer, Cumhuriyet’in kurulduğu andan itibaren en çok  kadınların yaşamını değiştirdiğini belirtti. Yüceer, bu nedenle kadınlar için demokrasi ve Cumhuriyetin vazgeçilmez olduğunu bildirdi. Yüceer, Cumhuriyet kadınları olarak, demokrasi, eşitlik özgürlük dışı her yönetime tek adam rejimine diktatörlüğe, sultanlığa, karşı dolduklarını belirterek, “Çocuklarımız, henüz doğmamış çocuklarımız ve geleceğimiz için Anayasa değişikliğine hayır diyoruz” ifadelerini kullandı.

SARAY’IN MEMURU DEĞİLİZ

Aklını, iradesini, vicdanını ipotek altına aldırmış olanların 15 Temmuz’da ülkeye çok büyük kötülükler yaptığı kaydeden Yüceer, “Burası Saray’ın Meclisi değil,  bizler de Saray’ın memuru değiliz . Burası Türkiye Büyük Millet Meclisi, bizler de milletin milletvekilleriyiz, milletin iradesini temsil ediyoruz, Saray’ın değil” dedi.

 Yeni Soluk
YUKARI