CHP’li Belediye Meclis üyesine silahlı saldırı

Silivri Belediye Meclis Üyesi Cengiz Aksu, bugün belediye meclis toplantısından çıktıktan sonra Çorlu Havaalanı kavşağında kırmızı ışıkta beklediği sırada aracı içerisindeyken silahlı saldırıya uğradı.

Aracına 9 mermi isabet eden; başı ve sırtı da dahil olmak üzere çeşitli yerlerinden yara alan Aksu, olay yerinden hızla uzaklaşarak 500 metre ileride bulunan polis ekiplerinin yanına gidip yardım istedi. Cengiz Aksu, polislerin çağırdığı ambulansla Özel Çorlu Vatan Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyat edildi.

Çorlu İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerin olayla ilgili olarak soruşturma başlattığı da edinilen bilgiler arasında.

Olay yerinde 14 adet boş kovan bulunurken, Aksu’nun yaralandıktan hemen sonra sığındığı polis noktasındaki görevlilere hasımlarının isimlerini verdiği de iddia ediliyor.

Cengiz Aksu’nun geçtiğimiz yıl bir kan davası nedeniyle gözaltına alınıp bir süre tutuklu kalmıştı. Aksu hapisten çıktıktan sonra aralarında Kaymakam, Belediye Başkanı gibi ilçe ileri gelenlerinin araya girmesi ile bir barış sağlanmıştı.Yeni Soluk
YUKARI