• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
CHP köylerde anayasa değişikliğini anlatıyor

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon üyesi Ömer Fethi Gürer Niğde ili Çamardı İlçesi Bademdere ve Eynelli Köylerini ziyaret etti. Belediye iken köye dönüşmesinin Bademderenin gelişmesini yok ettiğini ifade eden Gürer CHP Çamardı ilçe Başkanı Mahmut Kurşun ile kahvehanelerde vatandaşlarla sohbet etti. Anayasada değişecek maddeleri tek tek anlattı.

Gürer, Anayasa değişikliğiyle işçinin çiftçinin emeklinin engellinin sorunlarına çözüm üretilmediğini, hükümetin yoksulları değil zenginleri düşündüğünü yat ve kotraları olanların vergilerinin sıfırlanırken çiftçinin Traktöründen %8 KDV alınmasının adaletsizlik olduğunu belirtti.

“ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÇİFTÇİNİN SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN DEĞİL”

Gürer şöyle devam etti; “IPARD hükümetin istediği 42 ilde uygulanıyor  (Avrupa Kırsal Kalkınma Ajansı Desteği)  ama Niğde bu iller içinde yok. Üretici ürününü maliyetine satamadığı için köyü terk ediyor,  büyük kentlerde yevmiyeli işçi olmak zorunda kalıyor,  büyük şehirde bakıyor ki kendi ürettiği ürün kat be kat pahalı,  geçinmek için memleketten yüklediği ürünleri yaşadığı yere taşıyıp aç kalmama mücadelesi veriyor. Hükümet 15 yıldır tek başına ülke yönetiyor, yoksulluk, işsizlik arttı,  zenginler daha zengin yoksullar ise daha yoksul duruma geldi. Adaletsiz gelir dağılımı dar gelirlilerin yaşamını içinden çıkılmaz hale getirdi.  Emekli ek iş yapıyor, işini kaybeden kara kara düşünüyor. Hükümet ise Anayasa değişikliği peşinde. Kendi kendini yok edecek kararı destekleyen dünyada belki de tek hükümet olarak tarihe geçeceğiz. Halkımızın yine de bunların seçime kadar iktidarda kalmalarını sağlayacağı HAYIR oyunu verip onların Başbakan Bakan olarak bir süre daha görev yapmalarına vesile olacağını, daha sonra bu iktidarı ilk seçimde uzaklaştırıp ülkenin geleceği için verdiği sözü tutacak olan iktidarın oluşmasını sağlayacağını düşünüyorum. Akşam dediklerini sabah değiştirip adını ülke menfaati koyanların, ülke menfaati değil kendi menfaatleri için siyaset yaptıklarını halkımız anladı. Sizlerin HAYIR oyları ülkemizin hayrına olacak,  tek adamın her şeyi belirlemesi mi yoksa meclisin ortak iradesi ile ülke yönetimini sürdürmesi mi? Partili cumhurbaşkanı nasıl tüm halkın temsilcisi olacak? Hükümet yok, atanmış bakan ve cumhurbaşkanı yardımcısı var, halk sorunlarını onlara nasıl ulaştıracak?  Sizin temsilciniz olan milletvekillerinin bir anlamı kalıyor mu? Milletvekili Sayısının 550 den 600 e çıkma sebebi ne? O kadar zengin bir ülke miyiz? O parayı taşeron işçiye, çiftçiye, işsize, üreticiye kaynak olarak kullansak daha doğru olmaz mı? ”dedi.Yeni Soluk
YUKARI