CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde kazanan Canan Kaftancıoğlu oldu. CHP’ye yakınlığı ile bilinen TV kanalı Halk TV seçim boyunca tarafsızlıktan uzak yayınlar yaptı.

YENİ SOLUK ÖZEL

Kongre devam ederken Canan Kaftancıoğlu’nun konuşmasını yayınlamayan Halk TV, Cemal Canpolat’ın konuşmasını canlı olarak yayınladı. Halk TV yine kongre devam ederken Kaftancıoğlu’nun 6 yıl önce attığı bir tweet’i haberleştirdi, o tweet için Oda TV “Halk TV taraf oldu” başlığını atarken; “Halk TV, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na aday olan Canan Kaftancıoğlu’na ilişkin dikkat çeken bir haber yaptı. CHP İstanbul İl Başkanlığı için sandık başına giderken, Halk TV’nin iki başkan adayın biri olan Canan Kaftancıoğlu’nu hedef alması, “taraf mı tutuyor” sorularına neden oldu. Halk TV’nin, İstanbul İl Başkan adayı Kaftancıoğlu’nun 6 yıl önce attığı tweeti yeni atılmış gibi gündeme getirmesi, “Halk TV seçimlerde Cemal Canpolat’ı destekliyor” yorumlarına neden oldu” ifadesini kullandı.

HALK TV’NİN O HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Oylama bitiminde resmi sonuçlar gelmeden Halk TV canlı yayınında Cemal Canpolat’ın yeniden seçildiği anonsu yapıldı.  Resmi sonuçlar gelmeden doğru bilgiyi veren ise CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker’in Scope üzerinden yaptığı yayın oldu. Kamuoyunda ‘Şeker TV’ olarak bilinen Ali Şeker’in Scope kanalı, Kaftancıoğlu’nun CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı olduğunu duyuran ilk kanal oldu.“CHP İstanbul’da seçimin kaybedeni Halk TV, kazananı Şeker TV oldu” için 3 Yorum

  1. zekeriya dediki : Cevapla

    Evet bir sosyal demokrat ve Halk Tv izleyicisi olarak bunu kınıyorum.Sizin şimdi yandaş kanallardan ne farkınız kaldı.

  2. Nazmi Şentürk dediki : Cevapla

    Evet, Halk Tv. beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu durumu protesto ettim. Yandaş kanalların düzeyine düştü, çok kırıldım. Bu kişilerin kafaları sivilleşemedi gitti.

  3. Ugur Akal dediki : Cevapla

    Halk TV CHP sinin yayın organı değildir.Seçimneticeleri hakkında spakülasyon yapmışsaki zamanla öğreneceğiz vede seyredip seyretmeme kararınıda kendimiz vereceğiz.

Yeni Soluk
YUKARI