CHP Esenyurt İlçe Örgütü, referandum çalışmaları kapsamında İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile birlikte sahaya indi. Osmangazi Mahallesi’nde esnafı ve yurttaşları ziyaret eden olan CHP heyeti, “hayır lokması” dağıttı.

TAMAYLIGİL ve KERİMOĞLU DA ESENYURT’TAYDI

Nisan ayında yapılması planlanan Anayasa Değişikliği ile ilgili referandum için çalışmalarını başlatan CHP Esenyurt İlçe Örgütü, CHP İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Bihlun Tamaylıgil ve Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ile sahaya indi. Osmangazi Mahallesi Papatya Caddesi’nden başlayan “HAYIR” kampanyasına bölge İlçe Başkanları da destek verdi.

TEKİN: VATANDAŞIMIZ “HAYIR” DİYOR

Esnafın ve yurttaşların sorunlarını dinleyerek çözüm önerilerini anlatan ve referandumda “hayır” oyu kullanılmasının gerekliliğini ifade eden CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Esenyurt’ta olağanüstü bir işsizlik, yoksulluk ve sefaletle karşı karşıya insanlar. Alım gücü gittikçe düşmüş. Bu manzarayı aslında ülkenin dört bir tarafında görüyoruz. Ülkede esnafların kepenk kapattığı bir manzarayla karşı karşıyayız. Türkiye’de ekonomide büyük bir yangın var; ama itfaiyeciler ortada yok. İtfayeciler neyle meşgul? Türkiye’nin ihtiyacı olmayan, sadece bir kişiyi memnun etmek için geliştirilen sistem için çaba içindeler. Biz de vatandaşın nabzını yokluyoruz. Vatandaşlarımız çok şükür hayırlı işlere ‘hayır’ diyor” diye konuştu.

İLGİLİ HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

GÖKMEN: ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN HAYIR

CHP heyetinin gördüğü ilgiden memnun olduklarını belirten CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, “Hayır kampanyasının startını milletvekillerimiz ile birlikte veriyoruz. Bugünden itibaren gezmedik sokak, çalınmadık kapı, sıkılmadık el, dinlenmemiş sorun, üretilmemiş öneri bırakmayacağız. Hayır oyunun ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için ne kadar kıymetli olduğunu Esenyurt’un tamamına anlatacağız” dedi.

KERİMOĞLU: HAYIR’LI OLSUN

Esenyurtlu siyasetçiler ile birlikte gezdiği mahalle pazarında sevgi gösterileriyle karşılanan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da “hayır” kampanyasına destek istedi. Kerimoğlu, “Sokaktaki yurttaşlarımızın hayır kampanyasına desteği muhteşem. Hayırlısı olsun.” diye konuştu.Yeni Soluk
YUKARI