Cankurtaran: Ülkemiz OHAL ile grevleri engellemekle övüneler tarafından yönetiliyor

Çalıştıkları işyerinde sendikalaşmak istedikleri için işveren tarafından işlerine son verilen işçilerin 141. gününe giren direnişlerine destek vermek için direniş çadırını ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.

Cankurtaran şunlara dikkat çekti:

“Çalıştıkları işyerinde sendikalaşmak istedikleri için işveren tarafından işlerine son verilen işçilerin 141.gününe giren direnişlerine destek vermek için direniş çadırını ziyaret ettik. DİSK’e bağlı TÜMTİS üyesi olan işçiler sadece demokratik talepleri olan sendika hakkını istiyor.

İşçiler, güvenlik güçlerinin de OHAL’i gerekçe göstererek direnişlerine engel olmak istediklerini belirtti. Ülkemiz OHAL ile grevleri engellemekle övünen bir iktidar tarafından yönetiliyor. Hükümetin bu işçi düşmanı tutumundan cesaret alan bazı işverenler de fırsatçılık yapıyor.

Sendikalaşmak anayasal bir haktır. Sırf bu talepten dolayı insanların işten çıkarılması ayrıca suçtur. İşçilerin haklarına saygı duyan aslında kendi haklarına sahip çıkar. Yanınızda olmaya, sesinizi duyurmaya devam edeceğiz.”Yeni Soluk
YUKARI