• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
Bayram gelmiş neyimize?

Bayram geldi çattı kurbanlıklar alınacak komşular akrabalar gelecek.

Tatlılar yemekler derken birkaç günlük mutlulukta bitecek ve sonra okullar açılacak masraflar hangi okul telaşı koşturmacalar yani gerçek hayat çat kapı içeri girecek.

Aslında bu yaz hiç de iç acıcı değildi.

Sıkıntılı bir süreç içine girdik 15 temmuz darbe girişimi halkın beklemediği aslında ayak seslerinin siyasetçiler tarafından duyulduğu bir şeydi hala da çok iç acıcı durumda değiliz.

Neyin ne olduğunu çok bilmiyoruz bildiğimiz bu yaz Türk Halkının zihninden kolay kolay silinmeyecek.

Eylül’ün verdiği hüzünle bir de Bayram telaşı içimizi de burkuyor aslında.

Düşünsenize Darbe girişiminden ölen insanların ailelerinin ilk Bayramları.

Bende bilirim sevdiğin birini kaybettikten sonra ilk bayramı.

Bambaşkadır acısı yüreğini yakar insanın.

Bende babamı kaybettikten sonra ki Bayramın acısını hiç unutamam öksüzlüğümü başka hissetmişimdir o ilk Bayram.

Halada sevmem Bayramları çünkü babamı bir Bayram öncesiydi kaybettiğimde çocuk aklında hissettiğim acıyı hala ruhumun derinliklerinde yaşarım.

Bayram sabahı kalkıp babanızı ya da annenizi görmeyi umarsınız aslında gece yatınca aklınızdadır öldükleri ama yine de çocuk aklı işte Bayram sabahı babanızı yada annenizin sizi uyandıracağını hayal edersiniz.

Ama öyle olmaz gerçeklerle yüzleşirsin yüreğine bir sızı alır ve gerçek yüzüne öyle bir çarpar ki işte o an engel olamazsın gözünden akan yaşlara ve bu gözyaşları her bayram devam eder ve bayramlardan nefret edersin.

Darbe girişimin de hayatını kaybedenleri aileleri de bu bayram bambaşka hissedecekler kendilerini hele çocuklar bu bayramı hiç unutmayacaklar ve beklide benim gibi bayramları hiç sevmeyecekler.

Acı olan da ne biliyor musunuz?

İçinizdeki acıyı hiç kimse anlamayacak hep başkaları üzülmesin diye sabah en erken saat de uyanıp ağlayacaksın, evdekiler uyandığında sen acını çekmiş gözyaşlarını içine gömmüş olacaksın ve hiçbir şey yokmuş gibi bayram sevinci yaşıyormuş gibi hep rol yapacaksın.

Allah bu Bayramda ailelerini kaybedenlere sabır versin hele de ilk Bayramlarıysa daha çok sabra ihtiyaçları var.

Hiçbir acı ilk gün ki gibi kalmaz ama yürekten duyulan acılar silinmez de ama kader der sineye çekeriz acıları iyi ki kader var yoksa kimi suçlardık bilmiyorum.

Haksız yere aileleri bu bayram boynu bükük bırakan ve bu bayram bir çok çocuğun göz yaşına sebep olan zihniyetleri şiddetle kınıyorum lanet olsun ki bu acıları çekmek zorunda bırakanlar hala başka ülkelerde sefasını sürüyor.

Neyse umuyorum hak yerini bulacak ve bu acılar bir gün bitecek herkesin temennisi bu suçlularda çektirdikleri acıların hesabını verecekler.

Herkesin Kurban Bayramını kutluyor, haksızlıkların bittiği savaşların olmadığı barış içinde yaşanan günler diliyorum.

Ve en önemlisi, artık çocukları ağlatmayın diyorum.

Hayırlı Bayramlar.

Yeni Soluk
YUKARI