• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kendisine yönelik olarak “Türkiye bir referandumdan çıktı. İnsanlar yorgun Deniz Bey. Bütün dünyada tartışılan bir referandumdu ve halkın yarısı ‘hayır’ dedi. Ne olur daha bugünden bu duyguyu torpilleyecek bir şey yapmayın” diyen Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök‘e yanıt verdi.

Ertuğrul Özkök’ün “Fransa’nın 36 yıllık gözyaşını silen kadın” başlığıyla yayımlanan (9 Mayıs 2017) yazısının ilgili bölümü şöyle:

Geçen perşembe gününden beri Paris’te Fransa cumhurbaşkanlığı seçimini izliyorum.

Geldiğim gün Deniz Baykal’a seslenen bir yazı yazmıştım

O da bana “Bu defa çelme atmayın Ertuğrul Bey” başlıklı bir mektup yazmış.

Hakkımdaki “zarif” nitelemelere de dokunmadan, kelimesi kelimesine yayınlıyorum:

***

“Siz, Hayır oylarının “huzur”, “sükûnet” ve “keyif” için yeterli olduğunu sanıyorsunuz. Yanılıyorsunuz Ertuğrul Bey. O “telaş”, o “hırs” olmazsa o 49 bir sabun köpüğü gibi kaybolur. Zaten o “telaş” ve “hırs” olmasaydı o 49 da olmazdı.

Hatta o tasarının meclisten çıktığı 20 Ocak gecesinin sabahında, parti içinde o zaman önerdiğimiz gibi, biraz daha “telaş” ve “hırs” gösterebilseydik ve Kurultayı çağırıp yeni bir parti yapılanması ile referanduma girebilseydik o 49 bugün 50’nin çok üzerinde olacaktı.

İktidarın, her şey avucunun içinde olduğu halde, referandum sonrasında bile sergilemeye devam ettiği “telaş” ve “hırs”a bakın da biraz ibret alın!

Türkiye bu noktaya adım adım ve göz göre göre geldi. Türkiye’yi bu noktaya taşıyan saldırganlıkların karşısında onlara en büyük desteği veren, işte bu temelsiz, zamansız ve yapay bir huzur ve sükûnet özlemi olmuştur.

 

Yazının tamamı: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ertugrul-ozkok/fransanin-36-yillik-gozyasini-silen-kadin-40451536Yeni Soluk
YUKARI