• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

MHP lideri Devlet Bahçeli, “Değişim Meclis’ten geçmezse parlamento yenilenmeli. Gerilim stratejisi izleniyor, buna son verilmeli” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Değişim Meclis’ten geçmezse parlamento yenilenmeli. Gerilim stratejisi izleniyor, buna son verilmeli” dedi.

MHP lideri, “Kabul ve ret lotosu oynanıyor. Bu gerilim referandumda Türkiye’ye yansır. Referandum yolu açık olarak kabul edilecek gibi” ifadelerini kullandı.

Fire tartışmasını değerlendiren Bahçeli, “Fireyi mercekle aramak gerek. Oylamada ani iniş ve çıkış beklemiyorum” şeklinde konuşurken Irak’taki gelişmelerle ilgili olarak “Sonuç alınmadan Başika’dan geri adım olmamalı” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin bu çağrısı akıllara şu soruyu getirdi: “Bahçeli, fireci vekillerin kendi partisinden olduğunu biliyor. 330’un bulunmama ihtimaline önlem olarak tüm vekillere ‘bu son milletvekilliğiniz, eğer evet çıkmazsa erken seçimde aday göstermem’ mesajı mı vermek istiyor?”

Bahçeli’nin HDP’li Sırrı Süreyya Önder ile yaptığı görüşmede “Ahmet Türk, hasta ve tutuksuz yargılanmalı” sözlerini sarf ettiği aktarıldı.Yeni Soluk
YUKARI