• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk
Avcılar’da sokak hayvanları için aralıksız mama dağıtımı sürüyor

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartlarına rağmen hizmet vermeye devam eden Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hava şartlarında yiyecek bulamayan sokak hayvanları için aralıksız mama dağıtımlarını sürdürüyor.

Her canlının yaşama hakkı olduğunun bilincinde hizmetlerini sürdüren Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, olumsuz hava şartlarında yiyecek bulamayan sokak hayvanları için aralıksız mama dağıtımlarını sürdürüyor. Acil durumlarda ve yardıma muhtaç durumda kalan sokak hayvanlarının bilgisi verildiğinde ise Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri anında müdahalede bulunuyor.
ZORLU HAVA ŞARTLARINDA BİLE ANINDA MÜDAHALE
Halide Edip Adıvar Parkında zor durumda kalan sokak hayvanı ile ilgili ihbar alan Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri anında müdahalede bulunurken, kar ve soğuk hava yüzünden zorluk yaşayan sokak hayvanının sıcak bir ortama kavuşmasını sağladı. Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün bünyesinde bulunan Rehabilitasyon Merkezinde ve Barınaklarda bulunan sokak hayvanları için ise soğuk hava şartlarından etkilenmemeleri için vardiyalı olarak ısıtıcılar çalıştırılıyor.

AVCILAR’DA YAŞAYAN HER CANLI GÜVENCEMİZ ALTINDA
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli konu ile yakından ilgilenirken; “ Kötü hava şartlarına rağmen Rehabilitasyon Merkezimizde ki Can Dostlarımızın tedavileri aksamadan devam etmektedir. Nöbetçi ekibimiz görev başındadır. Avcılar’da yaşayan her canlı her türlü koşulda güvencemiz altındadır” dedi.
Muhtaç durumda kalmış sokak hayvanlarına yardım etmek isteyen vatandaşlar ise 444 6 989 numaralı telefondan günün her saati ilgili ekiplere ulaşabiliyorlar.Yeni Soluk
YUKARI