• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

Hani insanlarda bulunan bir ar damarı vardır ya, insan olduğumuzu hatırlatan ve insancıl hareketlerde bulunmasını, utanma güdüsünü sağlayan, ha işte o damar bazı insanlarda son günlerde kayboldu.

Nedir kardeşim bu saçmalıklar? Türkiye’de derdiniz mi yok da işiniz gücünüz bacak arası muhabbetlerde takılıp kaldınız.

Durmadan yazarız söyleriz şiddete hayır, tecavüz kabul edilemez, biz bunları söylerken, tecavüzü meşrulaştırma merakınız nedir neyin aklınızdasınız?

Ha kadın örgütleri ve halk ayağa kalktı bu saçma sapan tasarı şimdilik geri çekildi diye çoğu insan sevindi, neyin sevincindeyiz, çokta bilemedim çünkü bu yasa tasarısı tamamen iptal edilmedi.

Elbette ki bu tür saçmalıklar karşısında ayaklanacağız.

Hiçbir güç böyle çocukları hiçe sayan kadınları tecavüzü neredeyse meşrulaştıracak bir kanun tasarısını onaylatamaz.

Ama yanlış olan bir şeyler var arkadaş, neyin savaşını veriyoruz? 12 Yaşındaki bir çocuk tecavüze uğrayacak ve denecek ki rızası var, sonra bu kız kirlendi diye ona bu şerefsizliği yapan mahluk nikahına alacak ortalık sakinleşecek ve bu çocuk o şerefsizin nikahı altına girdi diye aklanacak.

Yok, gerçekten ar damarı çatlamış insanların, acaba tecavüzü yapan mı kirli yoksa bu adiliğe maruz kalan mağdur olan mı kirli?

Bunları yazarken bile insanlığın bu kadar kötü olmasından kendi adıma utanıyorum eski Türk filmlerin de gördüğümüz sahneler hala aklımızda ve bu sahneleri gerçek hayat da yaşatmak istemeleri bu iğrenç suçtan hapislerde yatan 3000 üzerinde suçluyu serbest bırakmak istemeleri neyin aklı neyin kafası anlamak zor.

Birde bu insanlık dışı tasarıyı sadece kendi siyasi düşüncelerinin içinde çıktı diye savunanlar var onları anlamak ayrı bir zor.

Bu insanlar bir düşünmeli benimde çocuklarım var, benimde başıma gelebilir diye ve insan olarak objektif olarak bu tür sosyal olaylara bakmalılar.

Siyasi düşünceniz sizin olsun insan olmayı becerebilmek başka bir şey, sadece kendi siyasi düşünceniz söyledi diye bu tür iğrençlikleri onaylamak başka bir şey.

Ne olur doğruyu görmek için bazı kötülüklerin başınıza gelmesini beklemeyin.

Namusun beyinde başlayıp beyinde bittiğini unutmayın bacak arası muhabbet değildir namus ve iğrenç eller çocuklarımıza kadınlarımıza dokundu diye o iğrenç ellerin imzasıyla yine aklamak hiçbir aklın fikrin çözümü olamaz.

Eğer bazı insanların ar damarı bozulduysa tedavi olsun bu tür olaylarla karşımıza çıkmasınlar Türkiye’de gerçekten daha ciddi tasarıların germesi şart.

Tam tersine ödül gibi cezalar yerine bu tür insanların daha ağır cezalarla karşılaşmasından yanayım.

Bu suçlar aklanamaz çünkü bir insan hayatından hiçbir şey değerli olamaz ve başka bir insanın bu değerli hayatı insanın elinden alma hakkını göremez.

Yeni Soluk
YUKARI
Assign a menu in the Left Menu options.