• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

Abdülkadir Selvi: “53 kişilik KCK’dan 17 kişi YPG yönetiminde.”

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Suriye’de ABD ile birlikte IŞİD’e yönelik operasyon düzenleyen ve son olarak da Menbiç’i ele geçiren YPG’nin PKK’nın Suriye kolu olduğu iddiasını tekrarlayarak “53 kişilik KCK yönetiminden 17’si PYD-YPG yönetiminde yer alıyor” görüşünü savundu. Selvi, “YPG’nin silahlı eğitim alanları ile istihbarat birimlerinin başında ise, daha önce PKK’nın Türkiye’deki ‘saha sorumluları’ yer alıyor. Daha da ilginci, ABD’liler bunu bizden daha iyi biliyor” iddialarında bulundu.

Abdulkadir Selvi’nin Hürriyet’in bugünkü (30 Ağustos 2016) nüshasında yayımlanan ‘Bahoz Erdal yaşıyor mu?’ başlıklı yazısı şöyle:

PKK’nın Suriye kolu olan PYD-YPG yapılanmasının tepe noktasında Bahoz Erdal yer alıyor.

Bahoz Erdal, silahlı ve siyasi yapılanmanın bağlı olduğu bir numaralı isim. İlk dönemlerde Suriye yapılanmasının başında Sofi Nurettin vardı. Kandil, Sofi Nurettin’i iki numaraya çekip Bahoz Erdal’ı getirdi. Kandil’den Kamışlı’ya geçen Bahoz Erdal, Suriye yapılanmasında etkili oldu. Menbiç operasyonunun koordinasyonu ve icrası sırasında ABD’lilerle birlikte çalıştı.

Müttefikimiz ABD’ye göre PKK, terör örgütü. Peki Bahoz Erdal ne oluyor? PKK yöneticisi değil mi? Türkiye’deki birçok kanlı eylemin talimatını veren ve kırmızı listeyle aranan bir terörist değil mi? Ama söz konusu ABD’nin çıkarları olunca terörist, özgürlük savaşçısına dönüşebiliyor. Yıllarca El Kaide ve Usame bin Ladin’le çalışan ABD değil miydi?

Yazının devamı: http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/abdulkadir-selvi_615/bahoz-erdal-yasiyor-mu_40211358Yeni Soluk
YUKARI